KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13524088
nr 1352 4088
Pär Lindblad
(1907-1981), Sverige
Oljemålning, Landskap med träd och kulle. Signerad. Olja på duk, 49x64 cm
Pär Lindblad, svensk bildkonstnär och skulptör född 1907, död 1981.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 5 oktober 2020
kl 19:40:51
700 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Pär Lindblad
Läs mer om Pär Lindblad